ولیعد جنجالی عربستان بازهم گذافه گویی کرده و در مورد توان قدرت جنگی ایران سخنان گستاخانه ای زده است ولیعهد عربستان که در مدت کوتاهی آزادی های بی حد و حصری را در جامعه سنتی عربستان ایجاد کرده است در مورد قدرت نظامی ایران عنوان کرده که ایران حتی قدرت پنجم نظامی کشورهای مسلمان نیز نمی باشد.

گفته های ولیعهد عربستان در مورد قدرت نظامی ایران

ظاهرا عربستان نیز بدنبال ایجاد نیروگاههای هسته ای و سلاح هسته ای می باشد ولی‌عهد عربستان می‌گوید اگر ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی باشد ما نیز مشابه این کار را فورا انجام خواهیم داد.

شاهزاده عربستان در مورد کشورمان سخنان گستاخانه ای به زبان آورده اس محمد بن سلمان ولی‌عهد عربستان سعودی در مصاحبه با برنامه 60 دقیقه شبکه سی‌بی‌اس نیوز، اظهارات توهین آمیز و متکبرانه‌ای علیه ایران مطرح کرد.

او در پاسخ به سوالی درباره ایران مدعی شد:  ایران، رقیبی برای عربستان سعودی نیست. ارتش آن حتی جزو 5 ارتش اول جهان اسلام نیست. اقتصاد (عربستان) سعودی بزرگتر از اقتصاد ایران است. ایران با اینکه با عربستان سعودی برابر باشد، بسیار فاصله دارد عربستان دارای قدرت نظامی و خصوصا قدرت مانور هوایی بسیار بالایی می باشد.

خبرنگار آمریکایی از ولی‌عهد سعودی درباره چرایی اینکه او پیشتر، رهبری ایران را هیتلر جدید در خاورمیانه خوانده بود، سوال کرد شاهزاده عربستان در اقدامی گستاخانه رهبران ایران را هیتلرهای خاورمیانه عنوان کرده بود.

بن سلمان گفت: «چون او خواهان گسترش دادن(نفوذ ایران) و ایجاد پروژه و طرح خودش در خاورمیانه است؛ شبیه به همان کاری که هیتلر در زمان خودش می‌خواست(در جهان) بکند. بسیاری از کشور در جهان و در اروپا، متوجه خطرناک بودن هیتلر نشدند تا زمانی که (اقدامات آلمان نازی علیه دیگر کشورها) اتفاق افتاد. من نمی‌خواهم همان اتفاق در خاورمیانه بیافتد».

پسر 32 ساله ملک سلمان، چند ماه قبل در مصاحبه با روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، اظهاراتی بی اساس و ضد ایرانی شبیه به ادعاهای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مطرح کرده بود این شاهزاده عرب برای اینکه خودنمایی کند هر از گاهی سخنانی توهم آمیز از خود ارائه می کند که در جامعه جهانی تنها باعث تمسخر خود می شود.
او گفته بود: «ما از اروپا یاد گرفته‌ایم که دلجویی و تلاش برای آشتی (با هیتلر) عمل نمی‌کند».

در ادامه مصاحبه بن سلمان با شبکه 60 دقیقه سی بی اس نیوز، مجری آمریکایی پرسید: آیا عربستان سعودی برای مقابله با ایران به سلاح‌های اتمی نیاز دارد؟ آیا عربستان برای رسیدن به سلاح اتمی اقدام خواهد کرد؟

پسر شاه سعودی و وزیر دفاع این کشور گفت: عربستان سعودی خواهان بدست آوردن هیچ سلاح اتمی نیست اما بدون تردید اگر ایران بک بمب اتمی بسازد، ما در اسرع وقت این کار را خواهیم کرد عربستان بخاطر حمایتهایی که از سوی کشورهایی مانند رژیم صحیونیستی می شود  برخی اوقات مواضع تمسخرامیزی به خور می گیرد .

ادعاهای بی اساس پسر ملک سلمان درباره برنامه هسته‌ای ایران در حالی مطرح شده که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها اعلام کرده هیچ نشانه‌ای مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد این مرکز بارها تاکید کرده است که هدف ایران تنها استفاده صلح امیز از نیروی اتمی می باشد.

قرار است مصاحبه کامل بن سلمان شاهزاده جنجالی عربستان سعوی با این شبکه آمریکایی، روز یکشنبه پخش شود.